ИЗВЪНРЕДНО: Националите ни с ново поражение в Лигата, футболистите на България пред изпадане от Дивизия "Б"... (ОБНОВЕНА)

60492
на 15.11.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Националите ни с ново поражение в Лигата, футболистите на България пред изпадане от Дивизия Б... (ОБНОВЕНА)

Родните футболни национали загубиха като домакини с 1:2 от тима на Финландия в мач от предпоследния кръг на Група 4 в Дивизия "Б" от Лигата на нациите. Двубоят се проведе на Националния стадион "Васил Левски".

Теему Пуки реализира за гостите в 7-ата минута, след много прецизна атака на Суоми. Робин Лод вкара за 2:0 за отбора на Финландия в добавеното време на първата част на двубоя. Поредица от грешки в отбрана на националите ни при гола на Лод.

В 60-ата минута Галин Иванов пропусна от дузпа, вратарят на гостите се отчете със спасяване. Божидар Краев пък не сполучи при добавката. Бялата точка бе посочена за фаул срещу Доминик Янков.

Влезлият като резерва в срещата Димитър Илиев реализира от дузпа в 68-ата минута за крайното 1:2. Този път бялата точка беше посочена заради игра с ръка в наказателното поле.

Националният ни отбор по футбол се представя много колебливо напоследък. В същото време, Суоми е във възход. Финландците дори победиха Франция в приятелски мач преди дни.

Националите ни са последни във временното класиране на карето със само 1 точка, Ейре е с 2 пункта към момента, Финландия е с 12, а Уелс с 13. По регламент, последният в крайното класиране на групата състав - изпада в Трета Дивизия, победителят в карето пък се класира за Дивизия "А" на Лигата. В последния кръг "трикольорите" ни ще гостуват на Ейре.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА ДНЕШНАТА СРЕЩА:

България: 1 Мартин Луков – 2 Страхил Попов, 5 Кристиан Димитров, 15 Васил Божиков, 19 Димитър Велковски, 16 Кристиян Малинов, 11 Янис Карабельов, 9 Спас Делев, 7 Доминик Янков, 18 Галин Иванов, 10 Божидар Краев

Селекционер: Георги Дерменджиев

Финландия: 1 Лукаш Храдецки – 18 Йере Уронен, 2 Паулус Араюри, 4 Йоона Тойвио, 17 Николай Алхо, 16 Робърт Тейлър, 14 Тим Спарв, 6 Глен Камара, 8 Робин Лод, 20 Йоел Похянпало, 10 Теему Пуки

Селекционер: Марку Канерва

Главен рефер: Донатас Румсас (Литва)

Стадион: "Васил Левски", София

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)