ИЗВЪНРЕДНО: Нов "жълто-черен" кошмар за ЦСКА... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

73354
на 29.04.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Нов жълто-черен кошмар за ЦСКА... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Ботев Пловдив шокира ЦСКА и във важна среща от шампионата. 2:0 за домакините на "Коматево". Голове на Феребори Доре и Тодор Неделев.

В средата на първото полувреме Али Соу претендира, че има дузпа срещу него, реферът Ивайло Стоянов обаче прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка. Дискусионна ситуация, останаха съмнения, че играч на "жълто-черните" изблъсква Соу в наказателното поле. В 37-ата минута Пиргов от домакините нямаше късмет в завършващата фаза. "Червените" също създадоха няколко опасни положения за гол до 45-ата минута, резултатът обаче остана непроменен до почивката.

През втората част играта бе равностойна, домакините обаче показаха сериозно майсторство при ключови контраатаки. Доре в 83-ата минута напредна в половината на "армейците", финтира бранител на гостите и с прецизен изстрел реализира - 1:0 за Ботев Пловдив.

Последва пропуск на Соу при опасна атака на гостите. В добавеното време на срещата Тошко Неделев за пореден път показа класа и се разписа за 2:0.

Преди броени дни "канарчетата" отстраниха "армейците" в драматичен 1/2-финален спор за Купата. Сега двубоят може да се каже, че бе от огромно значение за шампионските амбиции на "червените". ЦСКА се намира на 5 точки от Лудогорец във временното класиране, като столичани пропуснаха добра възможност да намалят изоставането си спрямо "орлите". Пловдивчани пък са замесени с пълна сила в борбата за четвъртата позиция в подреждането. В следващия кръг "канарчетата" ще са домакини на Левски, а "армейците" ще гостуват на Черно море.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 66. Еберт, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 7. Тонев, 16. В. Шопов, 10. Доре

Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Стипица, 2. Атанасов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 19. Турицов, 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

Треньор: Любослав Пенев