ИЗВЪНРЕДНО! Тотална драма на Националния стадион! "Левски" обърна ЦСКА в лудо дерби - изненадващ герой за "сините"

НАЙ-ВАЖНОТО

80899
на 04.03.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Тотална драма на Националния стадион! Левски обърна ЦСКА в лудо дерби - изненадващ герой за сините

"Левски" победи ЦСКА с 2:1 в лудо дерби. Срещата се разви по драматичен начин. А в герой за "сините" се превърна младият вратар Кръстев!

Мачът започна много добре за "армейците". Опасни атаки на "червените" и гол на Арсенио в 5-ата минута на срещата. Натискът на ЦСКА продължи, а в 12-ата минута Кръстев фаулира Каранга на границата на наказателното поле. "Червените" изразиха претенции за червен картон за стража. Съдията Попов обаче показа жълт картон на вратаря.

Попадение на "сините" в 30-ата минута бе отменено поради засада на Адениджи. В 71-ата минута Прохазка реализира от дузпа. 1:1. Бялата точка бе посочена за нарушение на Китанов срещу Давид Яблонски. Вратарят на "армейците" допусна сериозна грешка в ситуацията. Само 8 минути по-късно Яблонски реализира с глава - 2:1 пълен обрат.

Младият Кръстев пък впечатли през второто полувреме. Стражът направи поредица от трудни спасявания. След удари на Кулма, Кубемба и Каранга.

Контузия на Пинто също се оказа ключова. Полузащитникът напусна принудително терена при резултат 1:0 за ЦСКА, а след излизането му от игра организацията в халфовата линия на "червените" бе нарушена.

"Левски" има 6 точки преднина спрямо ЦСКА във временното класиране на Първа лига. "Сините" са втори в класирането, "червените" са трети. Убедителен лидер е Лудогорец. Николай Митов се завръща начело на тима от "Герена" с победа в дерби. Яблонски се превърна в двигател за успеха на "сините", а Николай Кръстев стана герой за тима си с ювелирни намеси в самия край на срещата. Николай също така получи наградата за - Играч на мача. Около 20 000 зрители подкрепиха любимците си от трибуните на Националния стадион.

Титулярите:

"Левски" (4-2-3-1): Николай Кръстев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Сържан Лукин, Сашо Александров, Джереми де Ноойер, Георги Костадинов, Франсис Нар, Божидар Краев, Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи

ЦСКА (4-2-3-1): Георги Китанов, Станислав Манолев, Борислав Чорбаджийки, Николай Бодуров, Антон Недялков, Петрус Бумал, Рубен Пинто, Руи Педро, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Фернандо Каранга.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)