ИЗВЪНРЕДНО: Тотална драма на финала на Европейското - Италия триумфира след дузпи

Акценти

80344
на 12.07.2021

Италия победи Англия след дузпи във финала на Европейското по футбол. Мачът се проведе на "Уембли" в Лондон като редовното време на срещата завърши при резултат 1:1. В продълженията нямаше голове. Така се стигна до решаващи изпълнения от бялата точка, при които Джанлуиджи Донарума стана големият герой за "Скуадра Адзура". Главен рефер на двубоя бе Бьорн Кайперс (Нидерландия). Англичаните не съумяха да стигнат до първа титла от ЕП по футбол, Италия стана европейски шампион за втори път.

Още във 2-ата минута на двубоя левият халф-бек на "Трите лъва" Люк Шоу реализира от близка дистанция за 1:0 за Англия, асистенция на Киърън Трипиър (десен халф-бек).

В 67-ата минута централният защитник Леонардо Бонучи се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на англичаните и вкара гол за "Скуадра Адзура" - 1:1. Шест минути по-рано Джордан Пикфорд се отчете с много класна намеса при изстрел на Федерико Киеза. Резултатът се запази 1:1 до края на редовните 90 минути на срещата. В продълженията нямаше много опасни атаки и така се стигна до ключови изпълнения от бялата точка.

При дузпите:

Гол на Берарди за Италия.

Попадение на Кейн за Англия.

Пикфорд спаси след изпълнение на Белоти.

Магуайър е точен, преднина за "Трите лъва".

Бонучи бележи за "Скуадра Адзура".

Рашфорд прати топката в дясната греда, а кълбото не пожела да влети в мрежата.

Бернардески вкара за Италия.

Джанлуиджи Донарума спаси след изстрел на Санчо.

Жоржиньо шутира, а Пикфорд парира кълбото.

Донарума спаси след изстрел на Сака. 3:2 за "Адзурите" при дузпите. Италия е шампион на ЕП 2020.

Стартови състави:

Италия: Донарума - Ди Лоренцо, Бонучи, Киелини, Емерсон - Барела, Жоржиньо, Верати - Киеза, Имобиле, Инсинье
Селекционер: Роберто Манчини

Англия: Пикфорд - Уокър, Стоунс, Магуайър - Трипиър, Райс, Филипс, Шоу - Стърлинг, Маунт - Кейн
Селекционер: Гарет Саутгейт