BG EN

Израел обяви външния министър на Швеция за персона но грата

ЧАС ПИК

Израел обяви външния министър на Швеция за персона но грата

5579
на 14.01.2016
Израел обяви външния министър на Швеция за персона но грата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Израелските власти обявиха, че министърът на външните работи на Швеция Маргот Валстрьом не е желана в страната, заради призива ѝ да се разследва смъртта на палестинци в спорните територии, което Израел смята за признак за неразбиране на ситуацията в региона от нейна страна, съобщава The Jerusalem Post, цитирана от "Фокус".
Според позицията на МВнР на Израел, коментарите на Валстрьом показват, че „тя не разбира какво става в региона, най-вероятно, не осъзнава сложната ситуация, с която се сблъскват израелските граждани, и продължителната заплаха от кръвопролитен тероризъм“. 
Също така Израел реши да недопуска Швеция да влияе на решаването на конфликта с палестинците, заради „враждебността“ на Валстрьом, коментира представител на израелското външно министерство. 

препоръчано
свързани новини
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК