BG EN

Иран и България са обсъдили възможността за създаване на железопътен коридор

Иран и България са обсъдили възможността за създаване на железопътен коридор

3429
на 23.09.2016
Иран и България са обсъдили възможността за създаване на железопътен коридор
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентите на България и на Иран Росен Плевнелиев и Хасан Роухани са обсъдили в кулоарите на Централата на ООН в Ню Йорк възможностите за строителство на железопътен коридор от Иран към Европа през териториите на Грузия и България, предаде РИА Новости.

препоръчано

"По време на преговорите стана известно, че Иран планира да стартира строителството на железопътен транспортен коридор през Грузия и разглежда България като привилегирована възможност за реализацията на проекта за транспортна връзка с Европа“, пише в официално заявление, публикувано на сайта на българското президентство. По време на срещата е било отбелязано, че иранските бизнесмени могат да се възползват от гъвкавите условия на българската данъчна система, за да въведат своите компании на европейския пазар. 

Двамата президенти са обсъдили сътрудничеството в сферата на фармацията, информационните технологии, енергетиката, хранително-вкусовата промишленост и нанотехнологиите. „И двете страни трябва да се възползват от благоприятния момент след свалянето на санкциите с Иран и да разширят сътрудничеството“, отбелязва се в съобщението. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
И ТОЗИ ПРЕВЪРТЯ! Кокорчо налетя на журналистка - пробва да й издърпа микрофона (ВИДЕО) И ТОЗИ ПРЕВЪРТЯ! Кокорчо налетя на журналистка - пробва да й издърпа микрофона (ВИДЕО)
ново
Днес: 56
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК