ГОРЕЩО
Седем задържани при акцията в кметство "Приморски" по случая "Баба Алино"
НОВА ТРАГЕДИЯ! Две деца загинаха при катастрофа на пътя Мездра - Бодунец
ПОСЛЕДНИТЕ ДУМИ на убитата в Угърчин Даниела: Умирам, извикайте линейка
Истината зад отказа на Дара да участва в бляскавия фестивал в Баку
Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Смъртните случаи на хора с COVID-19 в Африка са се увеличили с 40 процента за един месец, съобщи Световната здравна организация, цитирана от Франс прес.
препоръчано
"Над 22 300 смъртни случая са регистрирани в Африка за последните 28 дни, срещу близо 16 000 смъртни случая за предходните 28 дни", съобщи местното бюро на СЗО, чиято централа е в град Бразавил в Конго.
Тази ситуация се наблюдава в момент, когато континентът "се бори срещу нови по-заразни варианти на вируса и се готви за най-голямата ваксинационна кампания, организирана някога", допълни СЗО.
254 са смъртните случаи от ебола при 1003 официално регистрирани в Конго болни
10478
на 22.06.2026
Броят на заразените с Ебола в Конго се увеличава
13953
на 21.06.2026
Еболата уби 17 от 75 заразени медици в Конго
11950
на 19.06.2026
Епидемията може да стане най-тежката досега: Случаите на ебола вече са над 800
10983
на 17.06.2026


