BG EN

Китай смъкна азиатските индекси

СВЕТЪТ ДНЕС

Китай смъкна азиатските индекси

1896
на 15.01.2016
Китай смъкна азиатските индекси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Азиатските акции се понижиха в петък, след спада на китайския фондов пазар. Китайският Shanghai Composite индекс падна по време на търговската сесия с 2,8%. От началото на тази седмица стойността на показателя намаля с почти 8%, а от началото на 2016 - със 17%.

препоръчано

Това нарежда Shanghai Composite сред най-лошите по динамика индекси на световните борси от началото на годината. Японският Nikkei загуби 0,8%, а хонконгският Hang Seng - 1,3%, австралийският S & P / ASX 200 - 0,3%. Според анализаторите е необходимо юанът да се стабилизира, преди фондовите пазари да се успокоят.

Инвеститорите не се чувстват комфортно, доверието им рязко спадна, независимо, че китайските власти продължават да ограничават продажбата на ценни книжа, а редица компании се въздържат от продажбата на собствените си акции. /Интерфакс

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК