BG EN

Кметът на Белоградчик: Щетите в общината са на стойност над 30 000 лева

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Кметът на Белоградчик: Щетите в общината са на стойност над 30 000 лева

3659
на 13.12.2014
Кметът на Белоградчик: Щетите в общината са на стойност над 30 000 лева

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Усложнената обстановка в община Белоградчик и бедственото положение създадоха много щети, които все още не са оценени, но се равняват на около 30 000 лева. Това каза за Радио „Фокус” Борис Николов, кмет на община Белоградчик.

препоръчано

По думите му, това е стойността на щетите само по пътната мрежа. „Бедственото положение ще бъде отменено, когато има ток във всички села. Очаква се днес до обяд да го отменим”, категоричен е Николов. Той обясни, че има няколко села, които към момента са частично електрозахранени. Очаква се в най-скоро време да има постоянно и стабилно електроподаване на всички населени места в общината.

„Климатичните условия са добри и предразполагат за работа. Енергийната криза продължи около 10 дни. Народът ни е много търпелив. Изтърпя липсата на ток, която доведе до щети по домовете”, каза още кметът на община Белоградчик. По думите му, има много паднали дървета по улиците в Белоградчик и по четвъртокласната пътна мрежа. „От понеделник започва активно почистване. Много са унищожените декари с горски насаждения”, допълни още Борис Николов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК