BG EN

КРАЙ НА СЕДМИЦАТА! Енергийната борса затвори при малко под 70 лв. за мегаватчас

Икономика

КРАЙ НА СЕДМИЦАТА! Енергийната борса затвори при малко под 70 лв. за мегаватчас

5836
на 21.09.2018
КРАЙ НА СЕДМИЦАТА! Енергийната борса затвори при малко под 70 лв. за мегаватчас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днес токът на Българската независима енергийна борса беше търгуван при средна цена 68.51 лева за мегаватчас. Това сочат данните от търговията на борсата при сегмента "пазар ден напред". Сделките са на база утрешен ден на доставка /22 септември/.

препоръчано

Средната цена на пиковата енергия /9.00-20.00 ч./ e 67.03 лв. за мегаватчас. Извънпиковата енергия /1.00-8.00 ч.; 21.00-24.00 ч./ е изтъргувана при средна цена 69.99 лв. за мегаватчас.
Най-ниската цена в рамките на днешната сесия, при утрешен ден на доставка, е 61.53 лв. за мегаватчас, достигната за 4.00 ч., а най-високата е 149.07 лв. за мегаватчас - за 1.00 часа.

Данните от БНЕБ показват, че са продадени общо 17 447.00 мегаватчаса електроенергия.

Енергийната борса вчера затвори при средна цена 152.32 лв. за мегаватчас.

В сегмента "пазар в рамките на деня" за днес, 21 септември, БНЕБ отчита до момента общ търгуван обем от 644.20 MWh.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК