BG EN

Лагард: Гърция се нуждае от доверие

Лагард: Гърция се нуждае от доверие

2668
на 16.07.2015
Лагард: Гърция се нуждае от доверие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гръцкият премиер Алексис Ципрас се съгласи на мерки, срещу които по-рано самият той бе против, заяви директорът на МВФ Кристин Лагард. "Очевидно е, че Ципрас предприема мерки, срещу които бе самият той по време на предизборната си кампания. Тези мерки обаче са необходими, за да се установи доверие между властите в Гърция и страните от ЕС и за да стъпи Атина на пътя на стабилното развитие", отбеляза Лагард в интервю за CNN. "Доверието към Гърция трябва да бъде бъде възстановено, ако искаме Гърция да тръгне напред. От своя страна, кредиторите могат да предприемат мерки по смекчаване на дълговите задължения на Гърция, като реструктуриране на дълга, удължаване на сроковете по обслужването му. Идеите за частично отписване на дълга от политическа гледна точка са невъзможни за осъществяване". "Необходимо е Гърция да бъде подкрепена, за да заработи отново нейната икономика. Кредиторите трябва да намерят начин да се помогне на Гърция да развива конкурентна икономика и изплати дълга си. Това обаче е много сложна задача, изисква усилия и стриктно следване на предложения финансово-икономически план", каза още Лагард.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК