BG EN

Лейбъристите с най-сериозна подкрепа при евентуални парламентарни избори във Великобритания

Европа

Лейбъристите с най-сериозна подкрепа при евентуални парламентарни избори във Великобритания

6396
на 12.05.2019
Лейбъристите с най-сериозна подкрепа при евентуални парламентарни избори във Великобритания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Опозиционната Лейбъристка партия би спечелила евентуални парламентарни избори във Великобритания. Това сочат резултати от проучване,  проведено от агенцията ComRes, цитирано от The Sunday Telegraph и ТАСС, на които се позовава „Фокус”.

препоръчано

 Според данните от проучването, лейбъристите получават подкрепата на 27% от анкетираните. На второ място е Партия Брекзит, начело с Найджъл Фарадж, която получава подкрепата на 20% от гласоподавателите. Следват Консервативната партия с 19% и проевропейските либерал-демократи с 14% от гласовете.

При това положение лейбъристите биха спечелили 316 места в Камарата на общините, а консерваторите - 179 места. Следват Шотландската национална партия с 55 места, Партия Брекзит би спечелила 49 места, а либерал-демократите – 28 парламентарни мандата.

Парламентарните мандати не отговарят пряко на рейтинга на партиите, защото в британските избирателни райони действа мажоритарна система, при която тежести имат само гласовете получени от победителя във всеки избирателен район.

Социологическото проучване е проведено сред повече от 2 000 респонденти, уточняват от агенцията.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК