BG EN

Липсата на сън пречи на способността за разпознаване на чуждите емоции

Европа

Липсата на сън пречи на способността за разпознаване на чуждите емоции

3674
на 28.06.2022
Липсата на сън пречи на способността за разпознаване на чуждите емоции
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изследователи от университета на Упсала, Швеция, са стигнали до заключението, че липсата на сън пречи на хората да разчитат адекватно емоциите на другите по лицата им, пише сп. "Нейчър енд сайънс ъв слийп". 

препоръчано

В проучването са участвали 45 доброволци, които е трябвало да останат будни една нощ. Учените след това са проследили движението на очите им с помощта на специализирана технология. 

Оказва се, че индивидите, които са били лишени от сън, впоследствие са били по-малко фиксирани върху лица. Те също така неправилно или твърде късно са интерпретирали емоционалното състояние на другите.

Изследователите са установили още, че хората, лишени от сън, са способни да възприемат ядосаните лица като будещи по-малко доверие, а лицата с неутрално изражение - като недостатъчно привлекателни.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК