ГОРЕЩО
ВАКСАДЖИИ: Придворният социолог на Радев - Първан, лансира коалиция с ПП-ДБ, а Мирчев коленичи в краката му да излъска ботуша
Астрономическата зима идва в 17:03 часа
ЕВТИН ТЕАТЪР: Многострадалната Църцарова си вдига цената, докато "Капитал" и Прокопиев късат ризи и зоват за линч над Пеевски
Георг Георгиев: Като правителство ще си довършим работата, която трябва
Атанас Зафиров: Никой не бива да отрича постигнатото от БСП – ОЛ
СВЕТЪТ ДНЕС
Международната коалиция унищожи 116 цистерни с гориво на „Ислямска държава”
3456
на 18.11.2015
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Коалицията в Сирия, водена от САЩ, е ударила за последния месец поне 175 цели в региона, където "Ислямска държава" добива най-много петрол, съобщи агенция "Ройтерс".
препоръчано
Поразени са и 116 цистерни с гориво. Сред целите бяха също платформи за добив на петрол, помпи и депа с резервоари, показват документи, предоставени от Пентагона.
Доскоро Вашингтон избягваше да нанася удари срещу такива цели, за да не убива цивилни и да ограничи щетите върху инфраструктурата, която може да бъде използвана от бъдещите сирийски власти.
В петък от Пентагона обявиха, че последните атаки на коалицията в Сирия са нанесли сериозни поражения върху възможността на „Ислямска държава” да финансира дейността си.
свързани новини
"Ислямска държава" заграбила 1,5 млрд. долара от банки и търговия с петрол
7066
на 29.10.2015
Песков: В графика на Путин до края на годината засега няма разговор с Тръмп
195
преди 1 минута
Ушаков: Среща между представители на Русия, САЩ и Украйна не се предвижда засега
2191
преди 21 минути
Тръмп обяви Бъдни вечер и 26 декември за официални празници
4087
преди 41 минути
Авария остави 130 000 жители на Сан Франциско без ток
3105
преди 1 часа


