BG EN

Мерки! Полицията във Франция с по-широки правомощия в борбата с тероризма от днес

СВЕТЪТ ДНЕС

Мерки! Полицията във Франция с по-широки правомощия в борбата с тероризма от днес

6441
на 31.10.2017
Мерки! Полицията във Франция с по-широки правомощия в борбата с тероризма от днес
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Франциял Еманюел Макрон подписа антитерористичен закон, който отменя действащия режим на извънредна ситуация и дава на полицията повече инструменти в борбата с екстремизма, съобщи ABC News, цитирани от Фокус.

препоръчано

Законът бе приет с преобладаващо мнозинство в парламента по-рано този месец.

Той влиза в сила днес, ден преди да изтече режимът на извънредна ситуация.

Законът дава на правоохранителните органи по-широки правомощия при извършването на обиски, следенето на религиозни групи и ограничаването на движението на хора, заподозрени във връзки с екстремисти.

Макрон подчерта, че законът ще позволи на властите да въвеждат зони с извънредни мерки за сигурност на събития, като коледните базари.

Режимът на извънредна ситуация бе въведен през ноември 2015 г., след като при терористични нападения в Париж загинаха 130 души.

Оттогава срокът на действие е бил удължавал шест пъти.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК