Милан потрепери, но взе трите точки от коравия Удинезе

4094
на 22.09.2015

Милан и Синиша Михайлович трябваше да треперят до края, за да постигнат успеха с 3:2 над Удинезе като гост.

Марио Балотели се завърна ударно в титулярния състав на "червено-черните" 16 месеца по-късно от май 2014 година. Италианският нападател още в 5-ата минута вкара след страхотно изпълнение на фаул своя 31-и гол за клуба. Джакомо Бонавентура (10) удвои със своя втори пореден гол, а Кристиан Сапата направи резултата класически в продължението на първата част, пише sportal.bg.

Второто полувреме домакините започнахас трима чисти нападатели и гостите се объркаха тотално, като в рамките на 12 минути водеха вече само с един гол. Първо Емануел Баду бе точен в 51-ата минута, а в 57-ата резервата Дуван Сапата върна интригата в мача. До края на срещата "росонерите" предимно се опитаха да запазят преднината си, а в 90-ата минута Диего Лопес демонстрира класа. В продължението изнервените играчи на Удинезе от опитите на Милан да бавят времето останаха с 10 човека, тъй като Бруно Фернандеш бе изгонен за втори жълт картон. Балотели пък още в началото получи своя дежурен жълт картон, но до края на срещата изпроси три картони на своите противници и беше футболиста, който задържаше най.много топката в трудните моменти, като помогна на тима си да стигне до победата. Интересен факт е, че при първия му дебют за Милан през януари 2013 година от първата минута Балотели отново игра срещу Удинезе и донесе победата с 2:1 с две попадения.