ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
16-годишно момче опита да изпрати пет пушки и две саби с куриерска пратка от Троян в четвъртък. Оръжията били предназначени за купувач, с когото пуберът се свързал по интернет. Сделката се провалила, след като от офиса на фирмата-доставчик сигнализили за необичайния колет в местното полицейско управление, пише "24 часа".
Екип на РУП-Троян незабавно установил самоличността на непълнолетния изпращач, който оттеглил колета си. Той доброволно предал на органите на реда бойните пушки "Маузер", "Пибоди Мартини", "Крънка", пушка със затвор с неустановена марка, пушка тип "кабсалийка" - всичките без документи за притежание и две саби с дължина на острието 90 см.
Момчето било отглеждано от баба си в балканския град. То признало, че оръжията са на баща му, живеещ в София. Парите не му достигали и решило да изтъргува сбирката на родителя си без негово знание.


