ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Скандален случай от Лом. 53-годишен мъж е обвинен за посегателство срещу две малолетни деца. Според разследването той е извършил непристойни действия пред деца на 7 и 8 години, а срещу него има и още два сигнала. Вече втори ден близки на децата се събират пред съда в Лом с настояване мъжът да остане зад решетките. Вместо това съдът му наложи най-леката мярка за неотклонение - подписка, което допълнително нажежи напрежението в града.
Лелята на двете деца - момче и момиче, които са станали обект на непристойните действия в края на януари, разказа в "Здравей, България", че обвиняемият дошъл в дома им. "Търсил е под претекст за работата баща им. Установил е, че родителите не са вкъщи. Носи на децата сладки и дава на момчето личния си телефон. След това започва да извършва непристойните действия пред момичето", заяви жената.
Майката на децата подчерта, че дъщеричката ѝ веднага ѝ е разказала за случилото се: "беше много разстроена от случилото се. записана е на психолог, който каза, че тя ще забрави за случилото се и ще се оправи. Но в момента има притеснения и не е особено добре".
Момиче на 11-годишна възраст също е споделило с вуйчо си, че е станало обект на посегателство. "Тя се е страхувала. Защото е била заплашена, че ще запали къщата ни и ще пребие нея и сестра ѝ, ако ми сподели", разказа майката на детето.
Недоволните заявиха, че "днес е последният ден на мирни проетсти". "Ще предприемем действия", заяви мъж.
Следващото заседание по делото е в понеделник. Прокуратурата в Монтана обжалва решението на съда и иска най-тежката мярка.


