BG EN

Невероятно, но факт! Глобиха с 200 лева правосъдната министърка за превишена скорост

Политика

Невероятно, но факт! Глобиха с 200 лева правосъдната министърка за превишена скорост

12063
на 17.07.2016
Невероятно, но факт! Глобиха с 200 лева правосъдната министърка за превишена скорост
Автор:   ПИК

Камера на КАТ щракнала служебна кола от ведомството на Захариева, вътре била зам.-министърка

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министрите от сегашния кабинет не са недосегаеми и дори на тях им се налагат глоби. За това свидетелства „честитка” от 200 лв. за превишена скорост е наложена от полицията в Търговище на правосъдния министър Екатерина Захариева. Тя обжалва, но Районният съд в Търговище я потвърди.

препоръчано

Електронният фиш е издаден на Захариева, като представител на Министерството на правосъдието , след като техен служебен автомобил “Ситроен” бил заснет с камера да се движи с 42 км над разрешената скорост. Нарушението е засечено на 10 февруари тази година в 12,19 ч до метан станцията в Търговище.Там разрешената скорост е 60 км/ч.

В жалбата от министър Захариева се твърдяло, че фишът е незаконосъобразен. Но според решението на съда глобата е наложена правилно на Захариева като законен представител на юридическото лице. Освен това тя не е подала с писмена декларация данните на истинския нарушител.

От правосъдното министерство не отричат издънката. Според тяхно проучване обаче в колата е пътувала зам.-министър Красимира Филипова. Тя бързала за Варна за откриване на ремонтирано затворническо общежитие. На шофьора на служебния автомобил е направена строга забележка и предупреждение да спазва законите.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК