НЕВЪРЛЕНД: Замъкът му в Дръндар се руши, но бездомният Доган стиска милионите. Има защо - в палатите на Аталай и Ганчев е безплатно (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Останалият без покрив над главата си Ахмед Доган се скита от палат в палат на различните богаташи от обкръжението си, вместо да извади кеша, с който винаги е претендирал, и да пригоди да живеене замъка си в селото от детството си Дръндар.
А беше време, в което се хвалеше, че е по-богат и от банкер...
Масивната синя постройка с кули, излязла досущ като от някоя сладникава приказка, се руши - прозорците зеят счупени, терасите са олющени, а плочките от фасадата и оградата са изпопадали... С няколко думи - Сокола явно няма никакво намерение да се охарчи с някой друг милион, за да си спретне къщичка с размери на дворец, след като бе изхвърлен от сараите на Росенец и Бояна от истинския им собственик - Данаил Папазов.
Огромната сграда се извисяна в близост до майчината къща на Доган. Дворецът е на 4 етажа, има арки, тераси от дялан камък, медено петле на върха на най-високата кула... В българския "Невърленд" обаче никой никога не е живял.
Каква е историята с построяването му? Тя е свързана с почетния председател на ДПС.
Сокола е роден в добричкото село Пчеларово, но във варненското Дръндар е минало детството му. Дръндар. Баща му напуска семейството още при раждането му. След това се омъжва отново и така попада в Дръндар. Днес, хората в селото още го помнят, но не желаят да разказват.
В данните на имота, които се откриват в Агенцията по вписванията, е указано, че намерението при строежа на замъка е било "за построяване на детска градина - лицей", разказа в свой репортаж бТВ. Според справката имотът е дарен от Ахмед Доган на фондация "Хермес" през 2008 г. Междувременно проверка в институциите сочи, че до ден днешен управител и председател на организацията е пак той.
Според данни в имотния регистър Доган придобива тези почти 14 декара през 2002 година. В покупката влиза и старото училище, на чиито основи през 2005 година се вдига строеж. Той завършва по време на Тройната коалиция. Сградата е наречена "детска градина", но почти 20 години по-късно още не посрещнала нито едно дете.
След последното преброяване жителите на Дръндар са 167 души, а според данните на кмета на община Суворово, където се намира Дръндар, децата от селото във възраст за детска градина са около 4-5.
В декларация към Сметната палата Доган е посочил, че е купил този и още два имота в селото с пари от депутатската си заплата. По същото време ремонтирал джамията и водопровода в селото.