ГОРЕЩО
РЕЦИДИВИСТ! Бербатов пак гази закона с кални бутонки. Спря като “арабин в пустиня” на столична улица! (ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)
ПИК TV! ФАКТИТЕ СА КАТЕГОРИЧНИ: Сградите в Баба Алино трябва да бъдат премахнати. Имаме пирамида от местна и национална оригархия. Проверяващите органи сега пълзят във вътрешността й (ВИДЕО)
КЗК предлага пакет от 19 мерки за подобряване на конкурентната среда в сектор храни
СТРАШНА ТРАГЕДИЯ: Тир се вряза в кола в насрещното на "Тракия", загинаха две деца и възрастен
ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ: Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
Нашите страни имат обща визия, пише македонският външен министър
Македонският министър на външните работи Никола Попоски изпрати писмо до българския си колега Николай Младенов. "Убеден съм, че може да положим повече усилия за подобряване на еворпейската визия и двустранните отношения. Това обаче може да стане чрез зачитане на чувствителните неща при всеки един от нас", пише още Попоски. Македонският дипломат предлага и подобряване на крайграничното сътрудничество за изграждане на общо бъдеще за гражданите на двете държави. Според Попоски чрез инвестиции в крайграничната инфраструктура ще се гарантира по-доброто бъдеще и за по-добри съседски отношения в европейски контекст. Това очакват гражданите от нас, пише още Попоски. В посланието македонският дипломат споменава и Коридор №8 и подобрените гранични пунктове край Клепало, който свързва Берово и Струмяни. "Целият регион има стратегически интерес да бъде напълно интегриран в евроатлантическите структури. Вашата подкрепа в тази посока е от изключително значение за нас, . Нашите страни имат обща визия" пише още Поповски и кани Младенов да посети Република Македония за да "обсъдят европейската перспектива на страната и да продължат по пътя на подобряване на отношенията". Скопие очаква и подкрепа от София за последния доклад на ЕК с препоръка за започване на преговори за присъединяване.препоръчано


