BG EN

НОВИ ПОДРОБНОСТИ! Самолетът, кацнал в Бургас след сигнал за отвличане, получил отказ от Кипър

Животът днес

НОВИ ПОДРОБНОСТИ! Самолетът, кацнал в Бургас след сигнал за отвличане, получил отказ от Кипър

10010
преди 2 часа
НОВИ ПОДРОБНОСТИ! Самолетът, кацнал в Бургас след сигнал за отвличане, получил отказ от Кипър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Самолетът, изпълняващ полет по маршрут Варшава - Тел Авив, който кацна извънредно на летище Бургас, е поискал разрешение за кацане на кипърското летище Пафос, но е получил отказ заради засилен трафик. Това пише кипърското издание „Сайпръс мейл“ във връзка със случая със самолет „Еърбъс А320" (Airbus A320), от който е бил подаден фалшив сигнал за незаконна намеса или отвличане.

препоръчано

От пресцентъра на Министерството на транспорта и съобщенията информираха, че причината за пренасочването на самолета е техническа неизправност в транспондера, който е излъчил фалшив сигнал за незаконна намеса или отвличане. В резултат са били задействани установените процедури по охрана на въздушното пространство (Air Policing).

Кипърският вестник „Сайпръс мейл“ пише, че след като е бил подаден сигналът за отвличане, самолетът е поискал разрешение да кацне в Кипър. Според израелски медии, цитирани от „Сайпръс мейл“, самолетът е кръжал около Кипър в момента на подаването на сигнала за тревога. Капитанът е поискал разрешение да кацне на летището в Пафос, но е получил отказ заради увеличен трафик. Затова самолетът е бил отклонен към България, пише вестникът.

Въпреки уточнението от пилотската кабина, израелските власти са приложили стандартните процедури за сигурност, посочва „Сайпръс мейл“.

Израелските сили за отбрана са вдигнали по тревога два изтребителя, след като получили сигнал за „липса на връзка със самолета“. Те били изпратени да прехванат и ескортират полета. След като връзката със самолета била възстановена, от израелската армия са съобщили, че "инцидентът е приключил“ и "няма опасения за инцидент, свързан със сигурността“, пише „Сайпръс мейл“.

Израелски служители по сигурността са съобщили, че няма данни за отвличане или терористичен акт и са обяснили тревогата с човешка грешка в пилотската кабина.

Аварийният транспондерен код, използван за сигнализиране на отвличане, автоматично задейства международните процедури за авиационна сигурност, които изискват незабавна реакция от страна на гражданските авиационни и отбранителните власти, докато не бъде установен истинският характер на сигнала, пояснява кипърското издание.

Властите съобщават, че няма пострадали сред пътниците и екипажа, а инцидентът остава в процес на разследване от компетентните авиационни органи, пише "Сайпръс мейл".

Летище Бургас работи в нормален режим, няма нарушения в полетната програма, казаха по-късно за БТА от пресцентъра на Летище Бургас.

Летище Бургас работи по план. Няма нито един закъснял полет. Всички полети се изпълняват по разписание. Няма нито извънредна ситуация, нито нещо необичайно, посочиха от пресцентъра на аеропорта.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Радев жегна предишните редовни правителства: Опитаха се да постигнат икономически ръст по най-лесния начин. Резултатът го знаем - инфлация, дългова спирала, висок дефицит (ВИДЕО) Радев жегна предишните редовни правителства: Опитаха се да постигнат икономически ръст по най-лесния начин. Резултатът го знаем - инфлация, дългова спирала, висок дефицит (ВИДЕО)
ново
Днес: 153
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК