Обвиниха топслужителка в изнасяне на държавна тайна! Взимала между 500 и 3000 лева, за да дава информация на бандити! В схемата бил и зет й! (обновена)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Антоанета Първанова е арестуваната вчера от ДАНС държавна чиновничка в центъра на София. Това оповести преди минути зам.-главният прокурор Борислав Сарафов на брифинг в прокуратурата.
Първанова е била назначена в звеното ДАТО, което приема заявленията за прилагане на СРС-та. Тя въвеждала данните от искането в електронен регистър, правила е проверки и е отпечатвала талон, след което искането се придвижвало напред.
Първанова е обвинена е за изнасяне на държавна тайна.
За услугите си тя е получавала суми от 500 до 3000 лева.
Роднини на служителката са били посредници при търговията с данни. Задържания вчера пред НОИ, е бил нейн клиент. Арестуваните са общо 4-ма. Сред тях е нейн зет.
Обвинението е по чл. 357 ал.1. Периодът на извършване на деянието е от ноември 2013 до края на 2013 г. Антоанета е осъществила нерегламентиран достъп до системата, уточни градският прокурор Христо Динев.
Според висшият магистрат действията на Първанова е могло да затруднят работата по доста разследвания.


