"Орлите" надвиха "сините" в люто дерби

110108
на 20.10.2018
Орлите надвиха сините в люто дерби

Лудогорец победи Левски с 2:1 в дерби от 12-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха с 2:0 до почивката, а през второто полувреме столичани стигнаха до редица положения пред вратата на "зелените" и могат да съжаляват, че не осъществиха обрат. Гръмогласна агитка подкрепи "сините" в Разград. Главен съдия на сблъсъка бе Георги Кабаков.

"Орлите" вече са лидери във временното класиране с 29 точки. Левски е с 28 пункта, а ЦСКА е с 25, но и с мач по-малко.

Двубоят е последен за Пауло Аутуори начело на "зелените". След срещата със столичани, бразилецът ще напусне Лудогорец. Малко преди спора пък стана ясно, че наставникът на Левски Славиша Стоянович няма да може да разчита на Паулиньо и Вашчук поради травми.

Натанаел и Кешерю отправиха силни удари в началото на мача. Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Костов с глава в 15-ата минута. В средата на полувремето топката попадна в мрежата на "сините", но гол не бе зачетен поради засада.

Натанаел шутира от границата на наказателното поле в 34-ата минута, стражът на Левски Полачек не се намеси сполучливо, а кълбото попадна в Лукоки, който от близка дистанция реализира за 1:0. Дискусионна ситуация относно това дали Джоди Лукоки се намираше в положение на засада?

Левият краен бранител на домакините Натанаел нацели гредата с мощен шут в 41-ата минута. Мариани 3 минути по-късно пропусна да изравни от добро положение.

А в добавената минута на първото полувреме Тиам допусна неточност в средата на терена, в последствие Вандерсон стигна до стрелкова позиция и вкара с премерен изстрел - 2:0. Асистенция на Кешерю.

В 54-ата минута "сините" осъществиха изключително прецизна атака, а Костов от много близка дистанция реализира, намалявайки пасива на столичани - 1:2. Тиам се отличи с асистенция за попадението на централния нападател.

Последваха опасни изстрели на Кабрал. И Тиам шутира от добра позиция, но не сполучи. Обертан в 63-ата минута стреля изключително силно, а топката нацели лявата странична греда, разходи се по голлинията и не пожела да влети в мрежата. Огромен малшанс за Габриел Обертан в ситуацията. Малко след това Сисиньо се намеси решително при поредна опасна атака на столичани. До края нов гол не бе отбелязан, така "орлите" победиха "сините" в драматично дерби.

Лудогорец - Левски 2:1

Голмайстори: Джоди Лукоки (34), Вандерсон (45), Станислав Костов (54)

Стартови състави:

Лудогорец: Ренан; Натанаел, Недялков, Моци, Сисиньо, Дяков, Кампаняро, Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю

Левски: Полачек; Горанов, Ейолфсон, Яблонски, Цветкович, Тиам, Белмонт, Мариани, Кабрал, Обертан, Костов

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на Тракия - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на "Тракия" - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО)