ГОРЕЩО
Д-р Гълъбова заподозря Асиова-Диамант в лицемерие
Шансовете на Кандев за вице на Гюров драстично намаляха след този разкостващ коментар на топ журналистка
Задава се кралска сватба: Внукът на Царя се сгоди за лекарка (СНИМКИ)
ЕК изплати близо 900 млн. евро на България по Плана за възстановяване
Има заподозрени за убийството на Владо Загатото
СВЕТЪТ ДНЕС
Осъдиха брата на Траян Бъсеску на 4 години затвор заради търговия с влияние
4278
на 08.01.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Братът на бившия президент на Румъния Траян Бъсеску днес бе осъден на 4 години затвор за търговия с влияние, предаде AFP, позовавайки се на апелативния съд в Констанца.
препоръчано
Мирча Бъсеску е обвинен, че през 2011 година е взел 250 хиляди евро, за да се застъпи пред магистрати в полза на фигура от организираната престъпност.
Според прокуратурата за борба с корупцията 62-годишният Мирча Бъсеску е използвал факта, че е брат на президента, за да лобира за по-малка присъда за Санду Ангел, известен под името Берча Мондиал.
Престъпникът е бил обвинен в опит за убийство и в крайна сметка е осъден на 8 години и 9 месеца затвор.
свързани новини
Бившият румънски президент Траян Бъсеску ще бъде разследван за злоупотреба
5781
на 22.05.2015
Мирча Бъсеску възнамерява да обжалва присъдата.
ШЕНГЕН! Италия затвори морските и въздушните си граници с Испания
9740
преди 6 часа
Белгия облекчава изискванията за постъпване във въоръжените сили
5011
преди 6 часа
Тръмп с коментар за "ужасната“ мигрантска криза в Испания
13630
преди 8 часа


