Президентите на Украйна и Кипър са обсъдили запазването на санкциите срещу Русия
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на Украйна Петро Порошенко на среща с кипърския си колега Никос Анастасиадис е обсъдил въпросите около сътрудничеството между двете държави, а също така и политиката по отношение на Русия, пише „Коммерсант“.
„Страните обсъдиха въпросите за запазването на съществуващия режим на санкции на ЕС по отношение на Русия като ефективен инструмент за осигуряването на прилагането на Минските споразумения и възстановяването на териториалната цялост и суверенитета на Украйна“, пише в съобщение на пресслужбата на украинското президентство. Според представителството Анастасиадис е потвърдил неизменността на позициите по отношение на ограничителните мерки на ЕС срещу Русия.
По-рано тази седмица украинският президент се срещна и с посланиците на страните от Г-7 и ЕС, договаряйки се с тях за по-нататъшен натиск срещу Русия.


