BG EN

Прокуратурата в Кюстендил се самосезира и разпореди проверка на стачката на миньорите в Бобов дол

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Прокуратурата в Кюстендил се самосезира и разпореди проверка на стачката на миньорите в Бобов дол

5056
на 13.10.2016
Прокуратурата в Кюстендил се самосезира и разпореди проверка на стачката на миньорите в Бобов дол
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжна прокуратура – Кюстендил се самосезира и възложи проверка по реда на надзора за законност на Дирекция „Инспекция по труда“ – Кюстендил във връзка със стачката на миньорите от рудник „Бабино" при Мини „Бобов дол".

препоръчано

Проверката следва да установи дали са изплатени работни заплати за положен от миньорите труд, обезщетения за прекратени трудови правоотношения, осигуряване на безплатна храна за работа при специфични условия на труд, както и дали са начислени и преведени дължимите осигурителни вноски по сключените трудови договори. Контролният орган ще извърши и други проверки по спазване на трудовото законодателство и безопасността на труда.

Срокът на възложената проверка е 5 дни, след който незабавно ще бъде предоставен писмен доклад в прокуратурата. В него следва да бъдат отразени констатираните нарушения, предприетите конкретни мерки и действия за отстраняването им, както и дали са налице основания за санкциониране на виновните лица.

Резултатите от проверката ще бъдат публично оповестени.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 63
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК