BG EN

Прокуратурата във Варна взе под специален надзор 276 производства за нарушаване на извънредното положение

Темида

Прокуратурата във Варна взе под специален надзор 276 производства за нарушаване на извънредното положение

11820
на 28.04.2020
Прокуратурата във Варна взе под специален надзор 276 производства за нарушаване на извънредното положение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Апелативната прокуратура във Варна осъществява специален надзор по 276 досъдебни производства, образувани до момента от районните прокуратури в апелативния район за нарушаване на правила и мерки против разпространяването на COVID-19 по време на пандемия и в извънредното положение – престъпление по член 355, ал. 2 от НК.

препоръчано

Само четири от тези досъдебни производства са за разпространение на фалшиви новини във връзка с коронавирусната инфекция.

Най-много досъдебни производства за нарушаване на карантинните мерки се водят от Районната прокуратура във Варна. Техният брой до днес е 148. На второ място по дела за нарушаване на задължителната изолация с 47 дела е Районната прокуратура в Разград. От Районната прокуратура в Шумен се водят 38 дела по член 355, ал. 2 от НК, следват делата в Районната прокуратура в Силистра – 20, и 19 – в Районната прокуратура в Търговище. В Районната прокуратура в Добрич се водят само четири досъдебни производства за нарушаване на карантинните мерки.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК