ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Десетки строителни работници се събраха пред "Камп Ноу" във вторник, за да протестират срещу уволнението на почти 50 техни колеги, участващи в текущата реконструкция на стадиона.
Според работническия синдикат в Каталуния, който организира демонстрацията, много от засегнатите служители са в "нередовно административно положение".
Карлос дел Барио, ръководител на синдикалното движение, заяви, че работниците са били принудени да работят по дванадесет часа на ден, седем дни в седмицата, в някои случаи повече от година. Той добави, че тези работници нямат легални документи и са уволнявани с цел да бъдат принудени да се върнат в родните си държави, изтъква "Гонг“.
"Барселона е под натиск да открие обновения стадион, но това не може да бъде за сметка на правата на работниците", категоричен е Дел Барио.
Протестите съвпадат с финалната фаза на ремонта, след повече от две години и половина, през които Барселона играе домакинските си мачове на Олимпийския стадион в града.
Въпреки постоянните забавяния в графика на реконструкцията, клубът е все по-близо до заветната цел. Барселона насрочи открита тренировка този петък, на която се очаква да присъстват 23 000 фенове.
Първият официален мач на "Камп Ноу" след реконструкцията се очаква да бъде на 22 ноември срещу Атлетик Билбао. Клубът се надява да получи разрешение от местните власти за допускане на поне 45 000 зрители за въпросния мач.


