BG EN

Протестиращи срещу строителство на ТЕЦ блокираха път в Смолян

Региони

Протестиращи срещу строителство на ТЕЦ блокираха път в Смолян

2994
на 22.09.2014
Протестиращи срещу строителство на ТЕЦ блокираха път в Смолян
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Протест на жители на кв.Устово в Смолян блокира за 10 минути днес движението по пътя Смолян-Мадан. Протестиращите се противопоставят на плановете за изграждане на ТЕЦ с биомаса в близост до жилищния квартал.

препоръчано

Настояваме общината и компетентните органи да отговорят дали проектираната ТЕЦ ще замърсява квартала или не, посочи на протестния митинг доц. Христо Гиневски, председател на инициативния комитет. Според него институциите все още не са дали отговор на жителите на квартала какъв обект ще се строи, какви ще са екологичните последици и спазени ли са процедурите за издаване на разрешителни.

При протестиращите пристигна кметът на Смолян Николай Мелемов, който обясни пред множеството, че разрешението за проектиране на обекта е издадено от Община Смолян през 2011 г., след което е одобрена и екологична оценка. "Няма да допуснем Устово да бъде обгазено, но като кмет съм задължен да спазвам и законите", заяви Мелемов.

Той се ангажира, че ще се направи проверка на цялата документация на обекта и ако се намерят пропуски, ще се атакува издадената Оценка за въздействие върху околната среда.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК