BG EN

Проф. Николай Витанов оптимистично: До 20 април всички области ще са в зелената зона, чака ни спокойно лято

Акценти

Проф. Николай Витанов оптимистично: До 20 април всички области ще са в зелената зона, чака ни спокойно лято

24233
на 29.03.2022
Проф. Николай Витанов оптимистично: До 20 април всички области ще са в зелената зона, чака ни спокойно лято
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

До 20 април всички области ще са в зелената зона и предполагам ще имаме спокойно лято. Това каза пред Би Ти Ви математикът проф. Николай Витанов.

препоръчано

Според Витанов шеста вълна едва ли ще има, но се наблюдава модификацията на “Омикрoн“ в Западна Европа и ако все пак дойде при нас, вероятно ще е есента, за което се подготвя план.

Математикът обясни още, че според него би трябвало да има възможност да се налагат мерки в съответната област и без епидемична обстановка.

Епидемиологът д-р Христиана Бацелова пък бе категорична, че е рано да отпадат мерките, защото у нас ваксинационното покритие е ниско.

Тя обясни, че не бива да се сравняваме с другите държави, отменили ограниченията, защото там по-голямата част от населението е имунизирано.

Бацелова призова и бизнеса да се включи по-активно в подкрепа на ваксинацията.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 74
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК