ПЪРВИ ГОЛ В КИТАЙ! Божинов герой срещу тима на италианска легенда

ХИТ СПОРТ

22107
на 16.03.2017

Българският нападател Валери Божинов се превърна в герой за своя нов тим Мейджоу Хака. Родният голмайстор донесе първата победа на тима през този сезон в мач от втория кръг на китайската първа лига срещу Улхан Зал на легендата на Наполи и Ювентус Чиро Ферара. Домакините, които играха на осветление за разлика от първата си среща, спечелиха с 2:1, а Божинов асистира за първото полувреме, а след това сам вкара победното. Бившият играч на Левски остана на терена до 86-ата минута, като бе изпратен с аплодисментите от новите си фенове.

Той асистира в 4-ата минута на своя бразилски съотборник Джонас, който вкара първия гол за сезона на Мейджоу, предава Спортал. В края на първата част Божинов отбеляза също дебютното си попадение в китайското първа лига, като удвои преднината на своя тим.

Второто полувреме гостите, които бяха фаворити преди срещата, намалиха в 58-ата минута от дузпа. Точен за тима на Ферара бе бразилецът Марено Марсело, а в минутите след това "оранжевите" натиснаха и търсеха равенството до последните минути, но Божинов и компания удържаха преднината и стигнаха до първите си три точки.

Сега тимът ще има няколко дни почивка, тъй като следващата среща на отбора за първенството е чак на втори април, когато ще има първо гостуване за сезона срещу Хунан Билоус. Тимът на българина стартира сезона миналата седмица с поражение у дома с 0:2 от Далиен Аербин, а Божинов игра 74 минути.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)