Реал (Мадрид) си го изкара на Галатасарай в мач от груповата фаза на Шампионска лига

7229
на 07.11.2019

Отборът на Реал (Мадрид) постигна втората си победа в груповата фаза на Шампионска лига. В мач от четвъртия кръг в група „А” на надпреварата Реал си го изкара като домакин на Галатасарай, разбивайки гостите с 6:0.

Звездата на вечерта бе Родриго, който се отчете с хеттрик. Карим Бензема добави два гола, а един – Серхио Рамос от дузпа.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен победи у дома Брюж с 1:0. Мауро Икарди в 22-ата минута вкара гола за парижани. Гостите от Белгия пропуснаха да си тръгнат с точка, след като в 76-ата минута Мбайе Диане пропусна дузпа.

В класирането лидер е Пари Сен Жермен с пълен актив от 12 точки, пред Реал 7, Брюж 2 и Галатасарай 1 точка.

След мачовете си от четвъртия кръг тимовете на Байерн, Ювентус и Пари Сен Жермен си гарантираха място на осминафиналите на надпреварата.

Резултати от мачове от четвъртия кръг в груповатна фаза на Шампионска лига.

Група „А”

Пари Сен Жермен – Блюж 1:0
Реал (Мадрид)Галатасарай 6:0

В класирането начело е Пари Сен Жермен с 12 точки, пред Реал 7, Брюж 2, Галатасарай 1 точка.

Група „B”

Байерн – Олимпиакос 2:0
Цървена звезда – Тотнъм 0:4

В класирането лидер е Байерн с 12 точки, пред Тотнъм 7, Цървена звезда 3, Олимпиакос 1 точка.

Група „С”

Аталанта – Манчестър Сити 1:1
Динамо (Загреб) – Шахтьор (Донецк) 3:3

Класиране: Манческтър Сити 10 точки, Шаьхтьор и Динамо по 5, Аталанта 1 точка.

Група „D”

Локомотив (Москва) – Ювентус 1:2
Леверкузен – Атлетико (Мадрид) 2:1

В класирането лидер е Ювентус с 10 точки, пред Атлетико 7, Леверкузен и Локомотив имат по 3 точки.