BG EN

Румъния намалява ДДС с 5%

Европа

Румъния намалява ДДС с 5%

4327
на 22.06.2015
Румъния намалява ДДС с 5%
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънският премиер Виктор Понта обяви, че правителството ще подкрепи намаляването на ДДС от 24% на 19%, писа електронното издание "Романия инсайдър". Парламентът ще гласува мярката утре. Досегашните планове на кабинета бяха данъкът да падне до 20%. Измененията трябва да влязат в сила до 1 януари 2016 г. 

Понта съобщи още, че цените на лекарствата ще бъдат намалени с 20% от 1 юли. Наскоро кабинетът в Румъния оряза ДДС върху храните с 15% - от 24% до 9%. Данъкът върху храните и безалкохолните напитки спадна драстично от 1 юни. Намаляването на налозите е част от новата финансова политика на правителството. Понта коментира, че така средният данък в Румъния ще стане 17.5%, което ще го направи по-нисък от ДДС в България, Унгария и Чехия. Не е ясно обаче как намалените данъци ще се отразят на стоките от първа необходимост, показват проучванията на консултантски компании.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК