BG EN

Само двама болни от ебола останаха в Сиера Леоне

СВЕТЪТ ДНЕС

Само двама болни от ебола останаха в Сиера Леоне

3199
на 16.08.2015
Само двама болни от ебола останаха в Сиера Леоне
Автор:   ПИК

Над 500 души бяха изолирани в село Масесбе в северната част на страната

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Само двама болни от ебола останаха в Сиера Леоне, а президентът Ърнест Баи отмени карантината, наложена над село Масесбе в северната част на страната. Над 500 души бяха изолирани в него, докато траеше 21-дневния инкубационен период. Президентът нарече вдигането на карантината "специален ден за живота на хората", но предупреди, че битката с вируса още е много тежка.

препоръчано

"Не трябва да се успокоявате, докато ебола не е изкоренен", каза той. "Усилията ни трябва да продължат, докато и последният болен не бъде излекуван." Повече от седмица не са регистрирани нови заразявания никъде в страната, само 86 души са под карантина в момента. Вирусът е убил 11 300 души от края на 2013 г. Над 99% от тях бяха в Гвинея, Либерия и Сиера Леоне. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК