Самозапалилият се в ТЕЛК: Срам ме е! Бюрокрацията ме докара до безизходица
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Полях се със спирт и се самозапалих, защото исках да умра, за да се свърши с това тегло. Срам ме е от децата ми, срам ме е от хората. Нямам 2 лв. да си купя хляб, да не говорим за лекарствата, от които се нуждая ежедневно. Не може да се живее повече така. Безхаберието на чиновниците и бюрюкрацията погубиха живота ми.”
Думите са на 60-годишния Павел Атанасов от Панагюрище, който в понеделник се самозапали в санитарния възел на ТЕЛК в Пазарджик.
Атанасов има белодробни проблеми и исхемична болест на сърцето. Бил е пенсиониран с 52% трудоспособност на 1 октомври 2012 г. за срок от 1 година и с право на работа, пише "24 часа".
В първия ден на октомври м.г. решението на ТЕЛК изтича и се налага то да се поднови. Междувременно спира и изплащането на пенсията от 229,53 лв. и Павел остава без всякакви средства.
От “Социални грижи” в Панагюрище му отказват помощи, защото за тях трябва да има 80% инвалидност. Регистриран е и като безработен в бюрото по труда, но не получава нищо, защото е пенсиониран.


