ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
САЩ се надяват, че дискусиите на военно равнище с Русия за кризата в Сирия ще започнат много скоро. Това каза американският държавен секретар Джон Кери по време на посещението си в Лондон. „Президентът смята, че разговорите на военно равнище са важна следваща стъпка и аз смятам, че те ще се състоят много скоро“, каза Кери след среща с външния министър на Обединените арабски емирства Абдула бин Зайед.
„Разбира се на фокус остава унищожаването на „Ислямска държава“ и също така политическото решение като се има предвид Сирия“, допълни той. Вчера от Белия дом заявиха, че са отворени към подобни разговори с Москва след месеци на влошени отношения с Русия заради конфликта в Източна Украйна. Руският президент Владимир Путин осигурява важна подкрепа за сирийския президент Башар Асад, след като бунтът срещу него предизвика продължаващата вече четири години гражданска война в страната.
От своя страна Вашингтон и ЕС виждат сирийския държавен глава като основна причина за хаоса в страната, заедно с групировката „Ислямска държава“. /АФП


