ГОРЕЩО
ШАШ И ПАНИКА: Голяма шубе подгони ПП, Денков кандърдисва Радев да не скача на избори
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ПОЛИТИЧЕСКА ВЪРТЕЛЕЖКА: Радев започва консултации, първи в понеделник идват ГЕРБ и ППДБ
Наркобосът Росен Стъкларя сред арестуваните при акцията срещу шефа на 5-о РУ в София
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! ЕК каза има ли опасност за влизането на България в еврозоната след оставката на правителството
Близък изток
Сирийската армия е поела контрол за първи път от 4 години над изворите Ал Фиджа
4965
на 14.01.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Сирийската армия е издигнала знамето на страната над изворите Ал Фиджа в събота, отбелязвайки, че за първи път от четири години мястото е под правителствен контрол, предаде AhlulBayt, цитирана от "Фокус".
Опозицията превзема областта около Уади Барада през 2013 г. при изненадваща атака над богатата на води област западно от Дамаск. От тогава опозицията е прекъснала водоснабдяването към Дамаск, наказвайки 5-те милиона цивилни, които са решили да останат да живеят под правителствен контрол.
В момента техници работят по ремонтирането на водоснабдяването от изворите към населението на Дамаск. Въпреки това спорадични ракетни обстрели продължават да пречат на работата им.
препоръчано
свързани новини
Сирийската армия изтласква терористите от покрайнините на Дамаск
7299
на 13.01.2017
Опитали да убият в Израел човека на Зеленски със златната тоалетна
19009
на 11.12.2025
Хакан Фидан: Турция няма да позволи нов хаос в Сирия
10219
на 11.12.2025
Израел отново отвори граничния пункт "Алънби" между Западния бряг и Йордания
7037
на 11.12.2025
Израел запазва военно присъствие в Южна Сирия
8203
на 08.12.2025


