Спортното министерство ще отличи таланти на церемонията "Младите шампиони на България"

Други спортове

29991
на 17.12.2023
Спортното министерство ще отличи таланти на церемонията Младите шампиони на България

Министерството на младежта и спорта ще отличи родните спортисти от първа група преди мъже и жени с призови класирания от световни и европейски първенства на церемонията "Младите шампиони на България".

Събитието ще се проведе на 18 декември (понеделник) от 10:00 часа в тренировъчната зала на "Арена София".

С извършените промени в Наредба №5 на ММС за първи път се въведе премиране на младите ни спортисти, които ще могат да получават еднократни парични награди за призово класиране на световни и европейски първенства по олимпийски дисциплини и категории.

Бе предвидено промените да влязат в сила през 2024 година, но екипът на министерството взе решение да премира състезателите с призови класирания и през настоящия сезон.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете