BG EN

Сръбският премиер обвини Косово и ЕС за рязкото обтягане на отношенията между Прищина и Белград

СВЕТЪТ ДНЕС

Сръбският премиер обвини Косово и ЕС за рязкото обтягане на отношенията между Прищина и Белград

4384
на 04.02.2017
Сръбският премиер обвини Косово и ЕС за рязкото обтягане на отношенията между Прищина и Белград
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър-председателят на Сърбия, Александър Вучич, в петък обвини лидерите на Косово за рязкото повишаване на напрежението между Белград и Прищина, както и за явния провал на преговорите в Брюксел тази седмица, целящи да успокоят ситуацията, предава онлайн изданието Balkan Insight.

препоръчано

„Те не искат никакво споразумение“, заяви Вучич по адрес на косовските лидери.

По време на пресконференция в Белград сръбският премиер обвини също Европейския съюз в липса на кураж да обяви кой подкопава споразуменията между Косово и Сърбия.

Вучич добави, че е призовал сърбите в Косово да направят всичко по силите си да запазят спокойствие.

„Видях страх сред сърбите в южната част (на Косово – б.пр.) и гняв сред сърбите в северната част, но ги призовах да се успокоят“, обясни премиерът на Сърбия.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК