BG EN

Столтенберг откри център на НАТО в Литва

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

Столтенберг откри център на НАТО в Литва

3663
на 03.09.2015
Столтенберг откри център на НАТО в Литва
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг откри нов център на алианса във Вилнюс, Литва, наричайки отварянето му „голяма стъпка напред към по-голяма солидарност, повече сила и по-голяма готовност“.

препоръчано

Литовският център е един от шестте други, които се откриват този месец и в България, Естония, Латвия, Полша и Румъния, съобщиха от организацията на своя сайт.

По време на официалната церемония по откриването, на която присъства и литовският президент Далия Грибаускайте, Столтенберг каза, че централите помагат за изпращането на ясното послание „Никой съюзник на НАТО не е сам“.

свързани новини

Централите, във всяка от които ще работят около 40 души персонал, не са военни бази и са част от Плана за готовност за действие на НАТО, който е най-голямото укрепване на колективната отбрана на алианса от края на Студената война насам. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 8 април: Везните да не дават непоискани съвети, Скорпионът да не харчи необмислено, пари и пътуване за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 8 април: Везните да не дават непоискани съвети, Скорпионът да не харчи необмислено, пари и пътуване за Водолея
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Бранимир Ботев с важни новини за отношенията между ЕС и САЩ и ролята на България (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Бранимир Ботев с важни новини за отношенията между ЕС и САЩ и ролята на България (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
hot
най-четени новини в момента
Сега
19821
четат ПИК