BG EN

СУПЕР ИДЕЯ! Данъчната декларация да отпадне от 2018 г., предлага МФ

Икономика

СУПЕР ИДЕЯ! Данъчната декларация да отпадне от 2018 г., предлага МФ

8166
на 04.10.2016
СУПЕР ИДЕЯ! Данъчната декларация да отпадне от 2018 г., предлага МФ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От 2018 г. ще подаваме данъчните си декларации само в електронен вид, предвижда предложение на финансовото министерство, обсъдено от Съвета за тристранно сътрудничество. За бизнеса онлайн декларирането влиза в сила още от 1 януари 2017 г.

препоръчано

През следващата година физическите лица ще имат право да избират дали да подават декларациите на хартия или в електронен вид. Ако го направим до 31 март ще получим облекчение, но само ако данъкът ни не надхвърля 1000 лв.

Ако получаваме доходите си по карта, а 80% от плащанията си правим през годината безкасово, ще получим допълнителна данъчна отстъпка от 1%, но само при положение, че дължимият налог не надхвърля 500 лева.

Предложенията на финансовото министерство за данъчни промени бяха подкрепени от работодателите и синдикатите.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК