BG EN

Турски опозиционер твърди: Парламентът на страната вече е загубил властта си

СВЕТЪТ ДНЕС

Турски опозиционер твърди: Парламентът на страната вече е загубил властта си

4247
на 27.02.2017
Турски опозиционер твърди: Парламентът на страната вече е загубил властта си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Според председателя на основната опозиционна Турска народнодемократическа партия Кемал Кълъчдагорлу парламентът на страната вече е загубил „фактически“ властта си , след като в условията на извънредно положение специални укази биват използвани при произволни случаи. Той добави, че ако предложенията от референдума през април бъдат одобрени, то тази тенденция ще се задълбочи, съобщи вестник "Хюриет".
„Какво общо имат зимните гуми с извънредното положение? И това е регулирано чрез указ. С какво се регулира отварянето и затварянето на училища? С укази. В момента фактически властта на парламента е отнета“, посочи Кълъчдагорлу. Според него режимът на Турция трябва да бъде в парламентарна демократическа система.
„Когато се отмени парламентарната демократическа система и се замени с властта на един човек, това значи промяна на режима. Властта се дава на един човек, който управлява над всичко“, посочи опозиционерът.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК