ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Двама човека са загинали, а други 120 са получили наранявания, след като през територията на Южна Бразилия е преминало торнадо, съобщава „Российская газета“.
Стихията е утихнала в бразилския град Ксанксере, където след преминаване на торнадото са разрушени 30 на сто от сградите. Хиляди местни жители са били принудени да напуснат домовете си. Мощният вятър, който е достигал скорост до 84 км/ час, е причинил разрушения на 2,6 хил. постройки. Нарушено е и подаването на електричество. Властите в Бразилия са отправили към мястото на бедствието военнослужещи, които да помогнат в разчистването на отломките и улиците на града.
Повече от 300 души са потърсили медицинска помощ, 120 от които са настанени в болница с различни наранявания. Мнозинството от хоспитализираните се намират в тежко състояние.


