BG EN

Ужас: Художник прави скулптура с ножове, извадени от труповете на убити

ЧАС ПИК

Ужас: Художник прави скулптура с ножове, извадени от труповете на убити

4611
на 12.12.2015
Ужас: Художник прави скулптура с ножове, извадени от труповете на убити
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Художникът Алфи Брадли ще създаде скулптура от ножове, които британските полицаи са извадили от труповете на убити съотечественици, съобщи Дарик, позовавайки се на в."Гардиън".

препоръчано

Тя ще представлява фигура на ангел с височина малко над 7 метра. Творецът ще завърши напълно работата си през есента на следващата година, след което тя ще бъде показана в различни градове на Великобритания.

Брадли предполага, че в окончателния си вариант скулптурата ще включва около 100 000 ножа от 43 полицейски участъка. Тя ще бъде изработена във фабрика за производство на изделия от желязо в Шропшър. Преди да бъде използван, всеки нож ще бъде стерилизиран и затъпен. Скулпторът иска с творбата да подтикне властите към по-решителни действия в борбата с престъпността.

Не всички близки на убитите обаче са се отнесли с разбиране към идеята. Някои са се обявили срещу арт проекта и са организирали протестни групи в социалните мрежи.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО)
ново
Днес: 131
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК