ГОРЕЩО
Д-р Гълъбова ги разби: Тежко ни, ако лицата на протеста влязат в парламента
Вежди Рашидов с УДАРЕН КОМЕНТАР: ДПС-Ново начало на Пеевски призовава да не се мразим - в него има всякакви етноси и е приятно за гледане
КАК СЕ ПРОБИВА ДЪНОТО: Още две интервюта на Лекси Фльор и ПП-ДБ ще се спихнат. Язък им за цялата победа от протестите
Цеков ДЕТРОНИРА Радев: България няма президент, а претендент за политическата баница. Генераторът на криза е на "Дондуков" 2
ЖЕСТОК СКАНДАЛ! Активисти на ППДБ обявиха черен списък с журналисти
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Украйна ще продължи да купува природен газ от Европа, защото предложената от Русия цена от 212 долара за хиляда кубични метра газ не удовлетворява Киев. Това заяви премиерът на страната Арсений Яценюк, съобщава вестник "Российская газета", цитиран от Фокус.
препоръчано
Цената на руския газ за Украйна с включена отстъпка възлиза на 212 долара, при цена по договор 230 долара. Но, според Яценюк, Украйна купува в Европа „синьото гориво“ по-евтино.
свързани новини
Яценюк обеща след десет години да направи Украйна износител на газ
7778
на 11.12.2015
Студът доведе до увеличено потребление на газ в Украйна
4659
на 04.01.2016
„Средната цена на газа в ЕС е около 200 долара“, уточни премиерът.
Той поясни, че Украйна е складирала около 13 млрд. кубични метра газ, което е с 2,3 млрд. повече спрямо същия период на 2015 г. Това, по думите му, е достатъчно за отоплителния сезон.


