ГОРЕЩО
ОПАСНА ЖЕГА! Горещо време, температурата гони 39°, КОДЪТ Е ЖЪЛТ (КАРТИ)
Петър Витанов РАЗКРИ ИСТИНАТА за бюджета
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
НЕОСПОРИМ ФАКТ! Тол камери заснели шофьора, който уби две деца и един баща на АМ "Тракия", с телефон в едната ръка и с чаша в другата
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Започнаха укрепителните дейности по свлачището в село Оряховец, община Баните, което застрашаваше две къщи. Това съобщи кметът на населеното място Невен Белчев, цитиран от Фокус.
препоръчано
По думите му дейностите по укрепването са започнали преди една седмица. В момента се правят канали и дренажи. Кметът допълни, че вече няма опасност за къщите, които са в този район.
Вследствие от свлачището стените им са напукани, а таваните на почти всички стаи са паднали. Белчев каза още, че стопаните и на двете къщи са получили по 500 лева за узаконяване на имотите си, а с решение на сесията на Общинския съвет са им били отпуснати по 2000 лева.
свързани новини
Свлачище застрашава водоснабдяването на Велинград
6859
на 08.06.2015


