Филаделфия прекъсна черна серия

Баскетбол

7524
на 09.12.2016

Тимът на Голдън Стейт Уориърс се наложи над Юта Джаз със 106:99 в Солт Лейк Сити. "Воините" спечелиха първата четвърт с 18 точки разлика, след което не допуснаха обрат. Стеф Къри вкара 26 точки, а Кевин Дюрант завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби.

Филаделфия Севънти Сиксърс пък прекъсна негативна серия от 23 гостувания без победа, след като надви Ню Орлиънс Пеликанс със 99:88 навън. На домакините не им помогна дабъл-дабъл на Антъни Дейвис (26 точки и 11 борби). Севънти Сиксърс остават на последно място в Източната конференция.

Чикаго Булс победи Сан Антонио Спърс с 95:91 у дома. "Биковете" доминираха в мача и в един момент имаха преднина от 18 точки, която "шпорите" не успяха да стопят. Най-резултатен в срещата стана Кауай Ленърд от Сан Антонио с 24 точки, а Дуейн Уейд реализира 20 за Чикаго. В друг двубой от НБА Марк Гасол отбеляза 36 точки за домакинската победа на Мемфис Гризлис срещу Портланд Трейл Блейзърс с 88:86. Вашингтон Уизардс спечели много трудно като домакин срещу Денвър Нъгетс с 92:85. Гостите водеха в резултата през по-голямата част от двубоя, но столичани се развихриха в последната четвърт и успяха да стигнат до победата.

ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ