ГОРЕЩО
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
Американското посолството: Добре дошла на борда, България
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! СДВР с позиция след скандална манипулация на общински съветник от "Да, България"
Желязков: Присъединяването на България към Борда за мир се оценява подобаващо от САЩ и от международната общност
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френската полиция е използвала сълзотворен газ и водни оръдия срещу протестиращи в събота, защитавайки мигрантите в северния френски град Кале, пише New Europe, цитиран от "Фокус".
Демонстрантите, включително членове на групи, подкрепящи бежанците, ляв кандидат за президент, както и самите мигранти, отхвърлиха в събота забраната на властите за протест. Активистите изразиха солидарността си към бежанците, изправени пред неизбежно изхвърляне от лагера.
Стотици хора дойдоха с автобуси от други градове и бяха посрещнати от полицейските служители, които използваха сълзотворен газ, за да ги разпръснат и за да предотвратят минаването им през центъра на града.
препоръчано
свързани новини
Париж депортира мигранти от Кале
8295
на 01.10.2016
Арестуваха две жени и мъж, проникнали до самолета на Мерц
10687
преди 2 часа
МАРЖ! Еврото качи позиции в надпреварата с долара
6736
преди 2 часа


