ЦСКА победи трудно Верея в последната си контрола

4728
на 21.02.2015

ПИК с нов канал в Телеграм

ЦСКА победи Верея с 1:0 в контролна среща по футбол, играна на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Първата опасна атака бе организирана от ЦСКА. Още във втората минута Йоахим проби и подаде към Тони Силва, който от 4-5 метра не уцели вратата. Малко по-късно Соарес и Кукоч комбинираха добре, след което последва шут на хърватина, но Ел Харуби изби в корнер. След четвърт час игра и Съндей стреля, но в ръцете на вратаря. Секунди по-късно Верея отговори с пропуск на Харума, който остана непокрит в наказателното поле, но вместо да стреля, опита пас към свой съотборник и сбърка.

В 24-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Яшар излезе очи в очи с Дивиш, но не уцели вратата. Само 180 секунди по-късно същото стори и Йоахим, който не успя да вкара сам срещу вратаря на старозагорци. В 45-ата минута ЦСКА откри резултата. Тончи Кукоч проби и центрира отляво към Тони Силва, който стреля с глава, Ел Харуби не се намеси добре и топката влетя в неговата мрежа. ЦСКА започна по-активно втората част. Първо, в 49-ата минута, появилият се след почивката Борис Галчев стреля, но стражът на Берое изби в корнер. Малко след това последва и шут на Фелипе, но той не затрудни Ел Харуби. В 70-ата имнута армейците бяха близо до втори гол след отличен извеждащ пас на Галчев към Николич, но черногорският таран стреля право в стража на Верея. Пет минути по-късно червените направиха нов пропуск. Фортес изведе Милисавлевич отляво в наказателното поле на домакините, сърбинът стреля, но вратарят на старозагорци спаси.

Три минути преди края на редовното време Иван Стоянов преодоля трима футболисти на Верея в собственото им наказателно поле и опита да намери Николич, но бранител на домакините изпревари черногореца в последния момент. Това бе последната контрола на червените през зимната подготовка.

След седмица те ще се изправят срещу Локомотив (София) в "Надежда", когато ще се изиграе първият пролетен кръг в "А" група, съобщи sportal.bg.

ВЕРЕЯ - ЦСКА 0:1

0:1 Тони Силва 45

ВЕРЕЯ: Ел Харуби, Али, Грозев, Желев, Ботев, Якуб Идризов, Яшар, Оливие Харума, Баев, Стефанов, Тимонов ЦСКА: Дивиш, Василев (73-Попов), Оршулич (73-Крачунов), Причиненко (73-Супусепа), Кукоч, Бъркляча (46-Галчев), Съндей, Силва (73-Стоянов), Жуан Фелипе (73-Фортес), Соарес (60-Милисавлевич), Йоахим (60-Николич)

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да очакват материални успехи, Везните ще сключат успешни сделки САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да очакват материални успехи, Везните ще сключат успешни сделки
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)